İlişkiyi doğru yönetmek eğitiminin anacı:

Dünya üzerinde hangi dilden, ırktan ve dinden olunursa olunsun karşılıklı iletişim kurulmak zorundadır. Elbetteki , insanların üzerinde yaşadıkları coğrafya gereği mensup oldukları din , dil ve ırk farklılıkları mevcuttur.Eğitimin amacı; iş yaptığımız kişiler farklı dil, din ve ırktan da olsalar aradaki iletişim kalitesini artırmak için gerekli stratejiyi oluşturmaktır.

Katılımcıların iletişim eksikliği ve/ veya çatışma yaşadıkları hallerde veya bu riskin olduğu ortamlarda özellikle kendi zihinlerindeki oluşumun kendi tepkilerine yansıyan etkilerin farkına varılması öncelikli hedeftir.

İlişkiyi kurma alışkanlığı aşamaları ve yeniden yapılandırma için gerekli ön hazırlık atölyesidir. Sözü geçen atölye çalışmaları, iletişim becerisini oluşturan değerler, duygular, inançlar & beklentiler süzgecini görünür hale getirerek yeniden formüle etme olanağı sağlar. İşi yönetirken ilişki yönetmenin gereği ve ekip çalışmasını nasıl güçlendirecekleri konusunda   yetkinlikler artar.

İlişkiyi doğru yönetmek eğitiminin içeriği:

DİNLEMEK: Dinlemek evrenseldir ve iletişimin temel taşıdır. Bu bölümde dinleme testi ile , ne kadar iyi dinleyiciyiz ve dinlediğimizi karşı tarafa ne kadar aktarabiliyoruz atölye çalışması yapılacaktır. Dinleme güven oluturmanın ana temasıdır. İlişkide güve n oluşturulduğu taktirde kişinin direnci azalır ve anlaşıldığını hisseder. Anlaşıldığını hisseden kişi de daha fazla açılma ihtiyacı duyar.

İLETİŞİM PROFİLLERİ: İletişim kurma şekli alışkanlıktır. Bir yetkinliktir. Ta ki anne karnına kadar uzanan bir geçmişi vardır. Sonradan öğrenilen bu yetkinlik kişiler arasında farklı profillerle ifade edilir. Bu kimi yerde renklerle ifade edildiği gibi, kimi yerdede profile uygun hayvan isimleriyle adlandırılır. Bu bölümde, kişilerin alışkanlık haline getirdikleri iletişim becerilerinin profilleri çıkarılarak , önce kendilerini keşfetmeleri sağlanır. Aynı zamanda iletişim içinde bulundukları kişilerin hangi profilde oldukları , hangi soru tiplerine ilgi gösterdikleri ve motivasyon şekilleri gereği hangi stratejilerin uygulanması gerektiği üzerinde durulur.

BEDEN DİLİ: Bilindiği üzere iletişimin % 55’ i beden hareketleri yoluyla % 38’i de ses tonu ile gerçekleştirilir. Toplamda % 93 ‘lük bu miktar sözleri desteklemediği ölçüde iletişim başarılı olmaz. Özellikle gözler iletişimin güven kapılarıdır. Bu bölümde evrensel beden hareketleri ve anlamları , toplumlar arası farklılıklar iletişimin güvenilirliği ve iknadaki gücü üzerinde durulur.

ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜ (EMPATİ): Sosyal bilincin gelişmesi empati yeteneğinin gelişmesiyle paraleldir. Bilindiği gibi empati; kendini karşı bilincin yerine koyabilme, onu anlayabilme yetisidir. Olgun insan, evrensel insan olma yolcuğunun başlangıcıdır. Empati yetkinliği ne kadar gelişirse, kişiler arasındaki farklılıklar da o oranda azalır. Bu bölümde , empati yetkinliğinin geliştirilebilmesi için, duyguları isimlendirme, ardından o duyguların davranışlarını yazıya dökerek görünür hale getirme atölye çalışmaları yapılır.

İlişkiyi doğru yönetmek eğitimi yöntemi:

Eğitimde konular bilgi transferi, atölye çalışmaları, uygulamalar, video gösterimi, tartışma ve grup çalışmaları şeklinde aktarılmaktadır.

Eğitimin detayları:

 • Eğitimimiz, 3 ve 10 Ekim günleri  10:00 – 18:00 arasında, canlı olarak yapılacaktır.
 • Eğitimimize internete bağlı bütün cihazlarınızdan kolayca girebilirsiniz.
 • Eğitime kaydolduğunuzda, eğitime nasıl gireceğinizin bilgisi, size ulaştırılacaktır.
 • Eğitim webinar (video konferans) yöntemi ile yapılacağından, katılımcılar bir birlerini görebilecektir.
 • Sorularınız eğitmene canlı olarak sorabilecek ve cevapları alabileceksiniz.

Sizin için harika şeyler yapmayı amaçlıyoruz. Siz de paylaşarak destek olur musunuz?

Ders Konuları

Konu bulunamadı !

Ders Yorumları

YOK

yıldız
 • 5 Yıldız0
 • 4 Yıldız0
 • 3 Yıldız0
 • 2 Yıldız0
 • 1 Yıldız0

Bu derse henüz yorum yapılmadı. İlk yorum yapan siz olabilirsiniz.

0 KAYITLI ÖĞRENCİ

  Kurs yorumları

  • Sertifikalı Koçluk Eğitimi

   Hayatımı değiştiren eğitim 5

   Merhaba; Yaklaşık 10 senedir yaşam koçu olmayı planlıyordum. Hatay’da yaşadığım için her istediğim zaman eğitime ulaşamıyordum. Daha online ve yüz yüze olmak üzere iki eğitim aldım. Ancak eğitimler benim yaşam koçu olmama imkan sağlamadı. Uygulamayı dışarıdan insanlara yapmam gerkeiyordu ve öğrendiklerim havada kalıyordu. Uygulama yapmak için bu eğitime girdim ancak çok daha fazlasını buldum. Tatildeyken bile akşamları canlı sınıfa girip eğitimlerime devam ettim. Süleyman hocaya çok teşekkür ederim. Bizimle teker teker ilgilendiği ve böyle bir eğitim ortamını yarattığı için. Resmen bir eğitim aldım ve hayatım değişti diyebilirim. Kendim için yaptığım en büyük yatırım bu eğitimdi. Çok ama çok teşekkür ederim. Kendinize bir iyilik yapın ve bu eğitimi alın! Koç olmak zorunda değilsiniz, yaptığınız işte inanılmaz başarılı olacaksınız.
   Fatmanur Kara

  Kişisel Gelişim Online

  Sürdürülebilir kişisel gelişim eğitimleri ve hizmetlerini internet aracılığı ile, her yere götürmek için 2011 yılında kurulduk. Bunu dünyada ilk yapan kurum olmamız elbette önemli. Ancak biz, yolumuzun kesiştiği onbinlerce kişinin, minicik de olsa, yaşamlarına kattığı değer ile gurur duyuyoruz.

  Her yerde öğrenin, her zaman farkında olun!

  Eğitime giriş

  • Eğitimlerimizin tamamı canlı ve video konferans yöntemiyle yapılmaktadır.
  • Eğitime kaydolduğunuzda, eğitime giriş bilgileri size ulaştırılacaktır.
  • Eğitimlerimize uygulama aracılığı ile, her yerden ve her cihazdan kolayca girebilirsiniz.

  Mazeret durumu

  • Kişisel gelişimin önündeki bütün engelleri kaldırmak için yola çıktık. Bu yüzden mazeretlerinizi kabul ediyoruz.
  • Kaydolduğunuz eğitimi, herhangi bir sebeple kaçırırsanız yada giremezseniz, hakkınız yanmaz. Bir sonraki eğitime otomatik olarak kaydınız yapılır.

  KGOP puan kazanımı

  • Sitemize üye olan  herkese 10 TL değerinde Bonus veriyoruz.
  • Sizin referansınız ile, bir arkadaşınız kaydolduğunda arkadaşınıza da size de 10 TL değerinde KGOp veriyoruz.
  • Üstelik sitemizi her ziyaret ettiğiniz gün, 1TL kazanmaya devam edin.
  Akayajans@hotmail.com tarafından geliştirildi

  Burası denemeler yapmak amacıyla oluşturulmuş bir Demo/Test sistemidir. — Sipariş işlemleri sonladırılamayacaktır, Lütfen herhangi bir ödeme işlemi yapmayın. Kapat

  X